MAGIE JAKO UMĚNÍ

Návodů na provádění magických rituálů je na internetu jak šafránu. Nejen na internetu, ale i v literatuře je spousta. Proč tedy někomu magie funguje a jiným ne? Naučit se praktikovat magii, tzn. Provádět kouzla není možné, jestliže člověk nezačne přemýšlet jako čaroděj.

Magie není jen způsob, jak dosáhnout věcí, které potřebujeme (peníze, láska, ochrana před zlem). Magie je komplexní „umění a věda“, která vyžaduje speciální soubor znalostí, ale také osobnostního nastavení.
 

Porozumění magickému významu

Při rituální praxi nejde tolik o mechanické provádění technik, jako o porozumění tomu, proč dané věci děláme. To, že máme k dispozici veškeré magické pomůcky, jako jsou svíčky, vykuřovadla, magickou hůlku apod., to z nás ještě nedělá čaroděje. Dokonce se nestaneme čarodějem nebo čarodějnicí, když odříkáváme staré magické formule a zaříkávadla…

Každá věc přítomná při rituálu má nějaký svůj význam a duchovní kvalitu. Význam by měla mít i činnost, kterou magik (čarodějka) koná. Magická kvalita může být přirozená – dána tvarem, barvou, materiálem, vzhledem, dynamikou apod. Dále může být také vtištěna vědomím čaroděje – emocí, kterou jí přikládá, vlastním významem nebo způsobem použití.

Hodně lidí, kteří s magií začínají nebo jen něco zkoušení (např. podle youtube, knih apod.), se strašně diví, že udělají nějaký rituál a on nefunguje. Většina rituálů se dělá v krizi, kdy něco potřebujeme (peníze, lásku, štěstí). Jednoduše řečeno, tlačíme na pilu. Zkusíme jeden rituál a nic, za dva dny zkusíme další a je nám spíše hůř. Je to hlavně kvůli tomu, že v magické praxi potřebujeme trpělivost a magické myšlení

O magickém myšlení, vůli a představivosti jsem pojednávala již v jiném článku. Magická praxe spočívá také v práci se symboly. Při provádění rituálu, symboly jsou oporou pro naše duchovní schopnosti.

Vědět co a proč v magii děláme

Důležitost porozumění znalosti symbolů lze vysvětlit na magickém kruhu, což je běžnou součástí magické praxe. Magický kruh má sloužit k ochraně a posílení magické moci čaroděje. Jestliže vytvoříme magický kruh a vepíšeme po vnější straně jména vyšších bytostí (bohů, bohyň, entit, andělů, démonů…), kterým nerozumíme, jeho magický účinek nebude příliš úspěšný. Jestliže nerozumíme významům jmen a symbolům, které do kruhu kreslíme, tak nevyužijeme jejich potenciál. 

To stejné platí i v případě, kdy kreslíme magický kruh, protože jsme si to někde přečetli, ale nevíme, proč danou věc vlastně děláme.

Pokud zrovna nemáme po ruce speciální tradiční magické předměty, o které bychom mohli opřít svou voli, nevadí. Schopnost přiřknout magický význam věcem je mistrovskou dovedností čaroděje a jeho vědomostmi. Jedná se o schopnost, že dokážeme v rituální praxi dosahovat výsledků i se zcela běžnými pomůckami, které najdeme doma.

Není třeba mít ručně kovanou dýku s pentagramem na rukověti, ale čaroděj, který přemýšlí magicky, dokáže dosáhnout stejných výsledků i za pomoci kuchyňského nože, nebo pletací jehlice.

Podobně je to i třeba s vykuřování při rituálech. Když nemáme k dispozici kadidlo, ale potřebujeme ho k rituálu, můžeme využít bobkový list, který používáme při vaření. Další možností, která může být dostačující je si jen imaginovat pryskyřičnou vůni kadidla.

Tato magická dovednost je podobná sochaři, který dokáže z neforemného kusu mramoru vytesat sochu člověka s jasnými rysy. Podobným způsobem čaroděj dokáže vytvořit z obyčejné věci, magickou pomůcku. Nicméně této dovednosti musí předcházet znalost, jak to provést.  

Vaše Jana 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Rubriky
  • ZAPIŠ SE DO ODBĚRU NEWSLETTERU