MAGICKÉ MYŠLENÍ

Nelze magicky konat, dokud se nenaučíme magicky myslet.

Praktikovat magii vyžaduje návrat k tzv. magickému myšlení. Pomocí výchovy, formálního vzdělávání a orientaci na výsledky v materiální rovině, jsme se nechali připravit o své přirozené magické myšlení. 

Magické myšlení je vlastní dětem v předškolním věku, kdy své mysli přikládají sílu a věří, že tak jak myslí, tak se to děje. V tomto věku dochází k prolínání fantazie a materiálního světa. Samozřejmě v tomto věku se nejedná o žádné vědomé provádění magických rituálů.

Často děti vidí i to, co je nám skryto, protože my potřebujeme všechno mít zaškatulkované. Potřebujeme na všechno vysvětlení a ve většině případů, když někdo řekne, že vidí auru lidem, kteří magii považují za pavědu a nevěří v ni. Stejně tak nevěříme dětem, když vykládají o různých věcech, co vidí a potlačujeme u nich tyto vědomosti.

Myslet jako čaroděj

Proč je magické myšlení důležité? Jako dospělí se musíme opět naučit a uvěřit, že lze dosahovat hmatatelných změn pomocí své mysli. Magické myšlení v magii představuje zásadní koncept, bez kterého se nepohneme. Pokud věříme jen tomu, na co si můžeme sáhnout a pochybujeme o samotném principu kouzel, výsledky se pravděpodobně nedostaví. Anebo jen ve slabých náznacích, které ani nepostřehneme.

Je třeba si dovolit a uvěřit, že máme jako lidé přirozené schopnosti a kompetence k provozování magického řemesla. Nejde jen o to, uvěřit v to, že magie existuje, ale uvěřit tomu, že ji mohu provozovat právě já! Když k tomuto poznání dojde, je na řadě další krok směrem k úspěchu. 

Rozvoj schopností čaroděje

Magie není o rituálech, magických formulkách nebo speciálních pomůckách. Nemůžeme dosahovat úspěchů v magii, když je naše vůle slabá (nevěřícná). Čarodějka či čaroděj nemůže dosáhnout úspěchů, pokud neprojde specifickým „výcvikem“. 

Zahrnuje duchovní cvičení na posílení koncentrace mysli, odhodlání a tělesné i duchovní sebekázně. Dalším neméně důležitým prvkem magického výcviku je cvičení představivosti – vizualizace.

Vědění a víra v magii

Pokud má čarodějnice / čaroděj neklidnou mysl a slabou představivost, jak může, dosáhnou toho, co chce? Ať už pro sebe či pro jiné.

Vědění a víra bez vůle, je v praktické magii k ničemu. V naší škole magie je součástí získávání potřebných znalostí o duchovním světě také soubor cvičení na posílení nejsilnějších kvalit čaroděje. 

Je pochopitelné, učený z nebe nespadl, i když má nějaké vrozené schopnosti. Proto magické cvičení provádí se od nejjednoduššího k složitějším. Nic ovšem nenahradí magické znalosti.

Magické znalosti

Jednou z magických pravd je „vědět“. Jedná se o znalost principů duchovního světa, významů duchovních pomůcek a také porozumění samotným rituálům. 

V dnešní době je k dostání v knihkupectvích i na vybraných webech dostatek kvalitních informací o magii, že není problém znalosti získat. Bohužel mezi kvalitní literaturou se najde i řada duchovního balastu, který je k nepotřebě.

Ne vždy vše je o tom, že to co je líbivé, tak není to co hledáte.

Výuka magie

Další možností, jak získat magické znalosti je využít pomoci čaroděje nebo čarodějnice, kteří jsou ochotni provést člověka magickým výcvikem a předat něco ze svého vědění.  V mém případě jsou to kurzy přírodní magie. Nabízím též specializované kurzy, které klientům pomáhá osvojit specifické odvětví magického umění.

Pokud se rozhodnete využít pomoci jiného profesionála, dejte si pozor, jestli to není podvodník nebo guru s velikášským komplexem.

V případě, že máte zájem využít mých služeb – naučit se magickému řemeslu, nebo objednat si rituál, neváhejte se na mě obrátit.

Vaše Jana 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Rubriky
  • ZAPIŠ SE DO ODBĚRU NEWSLETTERU