CO JE VLASTNĚ MAGIE A JAK PŮSOBÍ

Magicae opus – působení magie

Magie je praxe a věda v jednom. Historie magie sahá do pravěku, kdy lidé si začali uvědomovat sami sebe. V magii jde především o výsledek, nikoli o cestu.

Tím, že si vytvoříte panenku a propícháte ji, magii neděláte.

U nezkušeného člověka je představa o magii taková, jakou ji vidí ve filmech, čte v příbězích anebo se vyskytuje na internetu. Magie není o tom, že mávnete hůlkou a vysněný partner bez Vás nemůže žít. Po rituálu se Vám hned nezačne dařit a nebudete vydělávat miliony jako Rothschildové. Magie reálně funguje naprosto jinak. 

Magie jde vždy cestou nejmenšího odporu

Ve většině případů je největším zádrhelem, když se soustředíme při jakýchkoliv magických praktikách na konkrétní CÍL

Jedno čínské pořekadlo životem zní: 

Pokud se soustředím všemi prostředky na cíl, máš pak jen jedno oko, které ti ukáže správnou cestu do tvého cíle.

Cíl musí být, když se o něco snažíme, ať už v životě či magii, ale pokud se na ten cíl upneme, jsme až zaslepení a ani magie nic moc neurychlí, spíše veškeré pokusy zhatíme anebo doslova zastavíme. Pokud máte partnera, který se s vámi rozešel, ale vy ho chcete mermomoci zpět, ano můžete ho po čase dostat zpět. Ale je to ten pravý? Ten, který Vám přiřkl Vesmír?

Může i nemusí být. Každý, kdo dělá magii, nebo si alespoň o ní něco přečetl ví, že vesmír je mocným nástrojem, který přes magii může nám dopřát téměř cokoli. Pokud však síly vesmíru a magie se zneužijí budeme potrestáni. 

Stejně tak, jako když si řekneme, teď nebudu tolik jíst, chci zhubnout! Chvíli nám to vydrží, ale pak přijde ten opak, že stejně přibereme, protože nám ta drastická dieta pomohla ve zhubnutí pár kilo, ale jakmile jsme ji přestali držet, přibrali jsme jednou tolik.

Ať už děláme magii nebo nějaké jiné věci, vše to chce praxi a mít někoho kdo nás povede i když zrovna se nám tolik nedaří a podpoří nás.

Vezměte si třeba rituál na zničení jiné osoby, která nám ublížila (nemám tyto rituály ráda a nerada je dělám). Je mylné např. píchat do panenky s představou, aby tomu dotyčnému vybuchla hlava. Nebude se to stejně dít hned a při tom se to může ještě obrátit proti nám. 

Účinnější je naopak směřovat obecnou negaci, která posílí sklony, které už člověk má: např. má vyrážku, která se zhorší na vředy. Účinek se však nedostaví okamžitě ani přesně, většina takových rituálů je proto prováděna s obecným cílem poškodit.

Ani za účelem obrany proti takovým vlivům pak nemusíme znát konkrétní příčinu, ale můžeme provést všeobecný rituál na očistu nebo jiné techniky čištění s využitím energií.

V magii jde o výsledek, nikoli cestu

Při rituálech a dalších magických prostředcích, je důležité si představit výslednou situaci. Není to myšleno tím, že já chci toho Frantu z druhé vesnice, ale já chci ideální muže pro sebe! Vždy je jen o výsledek, nikoli cestu. Můžeme si např. jako symbol bohatství představovat pytel peněz anebo šťastnou a zabezpečenou rodinu, která nežije v nouzi. 

Jen těžko se skrz rituál dobereme přesně k tomuto výsledku, i když se naše finanční situace zlepší. Chceme, aby se nám začalo dařit v práci, dáme si takový záměr a vložíme ho do energie nebo rituálu. Výsledek se dostaví v maličkostech, které někdy ani nepostřehneme, pokud nás někdo na to neupozorní. Jindy netrpělivě čekáme i na sebemenší zachvění a náznak! 

A spíše veškerý proces zpomalíme nebo dokonce zastavíme. Maličkosti nás můžou dostat do cíle, aniž bychom si zprvu uvědomovali. Celkově jde o velmi komplexní působení, které nezahrnuje jen tu jednu věc, kterou jsme chtěli. A přitom se k cíli dostaneme. Když se nám daří v práci, jsme klidnější, a i lidé kolem nás jsou v lepším rozpoložení a vše nám jde náhle snáz.

Magie funguje, ale ve většině případů je realizace konečného cíle, cestami, kterými bychom to nečekali. 

DŮLEŽITÝ JE VÝSLEDEK, který magické působení dokáže obstarat.

Černá kočka nevyvolala naše problémy

Druhý problém týkající se laické představy o magii je ten, že korelace je kauzalita.

Jednoduše řečeno: dva jevy se můžou objevit společně nebo časově následně, ale neznamená to, že jeden podmiňuje (způsobuje) ten druhý. Máme mylnou tendenci za vším hledat souvislosti, vytvářet konstrukty a teorie snažící se najít příčinu a následek. Hodně věcí si škatulkujeme a vymlouváme se na to, že to jen nám lépe zpracuje mozek.

V magii je velmi těžké objevit jeden spouštěč, který vytvořil následek. To ovšem neznamená, že když se nám dějí nepříjemné věci, že za tím stojí magie, ale spouštěčů může být několik...

Příklad: máme pocit, že se na nás na zastávce zle dívala stará cikánka, a potom ztratíme klíče – neznamená to však, že jedno vyvolalo druhé. Stejně tak černá kočka sama o sobě problém nezpůsobuje, i když to, že nás potkala taková „souhra náhod“ s ním může souviset.

Neměli bychom proto magické příčiny hledat všude a za každou cenu, protože tu ani nemusí být. Problémy vypadající jako okultní, nemusí být způsobeny např. prokletím, ale jen se do duchovního světa promítly starosti a dlouho neřešené potíže z osobního života.  

Duchovní svět je poskládán z milionu odrazů střípků našeho života, myšlenek a přání. Černá kočka je jen symbolikou toho, že něco může nastat, ale rozhodně nemůže za naše potíže. Pozitivní na tom je, že čarodějnice nebo čaroděj dokáží svým zásahem opět udělat pořádek v našem duchovnu.

Magická očista, ale…

Očistu provádíme za účelem zbavení se veškerých vlivů – konkrétních a nalezení vnitřní síly. I v případě dnes populárních technik na očistu jim předchází nepravé přiřazování příčin. Je podle mého mylným názorem, že se lidé potřebují harmonizovat, čistit, neustále se bránit a chránit. Proč by lidi měli být špinaví a disharmonizovaní resp. díky tomu mít potíže? Naše tendence vytvářet si v hlavě konstrukty nám říká, že zharmonizujeme čakry (nebo použijeme jiný z populárních způsobů) a musí se nám začít dařit lépe i v dalších oblastech, třeba ve financích. Tak to však nefunguje.

Očištění samo o sobě není nic špatného: pokud máme pocit, že jsme znečištění, je dobré takový rituál provést nebo si ho objednat. Možných technik je na internetu hodně, ale často jde spíš o únik od reálných problémů, které bychom měli řešit na prvním místě. Opět se tak vracíme k nutnosti stát nohama pevně na zemi a dívat se na naše potíže realisticky. Když se cítíme špatně, nehledejte viníka, ušetří nám to spoustu omylů a přejděme v klidu k řešení.

Magická očista nám může pomoci, když se chystáme na důležitý krok a máme pocit, že ne vše je tak jak by mělo být. Přitom pokud se magická očista provádí pomocí vysokoenergetického systému může dopadnout i tak, že prostě se nic nestane, protože ji nepotřebujeme. Jen to máme v hlavě neboť nám to někdo řekl, že to máme udělat.

Shrnutí: Magie nejčastěji působí cestami, které už pro ni jsou předem vyšlapané – posiluje existující tendence a její vlivy jsou komplexní.Je proto nejlepší provádět rituály s obecnou představou o našem cíli. Zároveň bychom se měli vyvarovat přisuzování magických příčin tam, kde být nemusejí: pokud se jevy objeví společně, neznamená to, že jeden způsobuje druhý (tedy korelace není kauzalita).

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Rubriky
  • ZAPIŠ SE DO ODBĚRU NEWSLETTERU